KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872085
nr 1487 2085
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Vit Azalea". Signerad, daterad 1977. Akvarell, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
måndag 22 augusti 2022
kl 20:12:19
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg