Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 5842121



*

nr 584 2121


Gottfrid LÃ¥rd

(1895-1981), Sverige


2 st, Gottfrid LÃ¥rd, Skeppsholmen & Hudiksvall,


WATERCOLOURS, 2 st, Gottfrid LÃ¥rd, Skeppsholmen & Hudiksvall


Gottfrid LÃ¥rd, Swedish painter, born 1895, dead 1981.

Estimate:

100

Sold:

SEK 2800

Auction date:

Monday May 25 2009
at 17:53:26


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/5 22:23:28 1      250 kr
22/5 11:23:23 2      250 kr
22/5 11:24:01 2      350 kr
22/5 22:33:08 1      550 kr
24/5 22:26:46 3      2.700 kr
25/5 07:55:38 4      1.000 kr
25/5 07:59:57 4      1.500 kr
25/5 08:03:35 4      2.000 kr
25/5 08:07:46 4      2.200 kr
25/5 08:09:34 4      2.500 kr
25/5 14:51:49 4      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Gottfrid LÃ¥rd

Gottfrid LÃ¥rd, Swedish painter, born 1895, dead 1981.

Read more about Gottfrid LÃ¥rd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr