KONST / Litografier / Färglitografi 16253187
*
nr 1625 3187
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 19:27:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 15:03:31
1
1.000 kr
31/5 20:26:47
2
1.200 kr
31/5 20:27:36
2
1.600 kr
1/6 10:56:42
1
1.500 kr
1/6 10:56:42
2
1.600 kr (Budbetjänt)
1/6 10:57:25
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs mer om Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stig claesson slas stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12
-
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
*
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stig Claesson Slas
nr 1625 3187
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/5 15:03:31 | 1 | 1.000 kr |
| 31/5 20:26:47 | 2 | 1.200 kr |
| 31/5 20:27:36 | 2 | 1.600 kr |
| 1/6 10:56:42 | 1 | 1.500 kr |
| 1/6 10:56:42 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 1/6 10:57:25 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, mÃ¥lare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.Läs mer om Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stig claesson slas stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12 -
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39



