![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 16253187
*
nr 1625 3187
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 19:27:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 15:03:31
1
1.000 kr
31/5 20:26:47
2
1.200 kr
31/5 20:27:36
2
1.600 kr
1/6 10:56:42
1
1.500 kr
1/6 10:56:42
2
1.600 kr (Budbetjänt)
1/6 10:57:25
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs mer om Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stig claesson slas stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35
*
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stig Claesson Slas
nr 1625 3187
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, målare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 15:03:31 | 1 | 1.000 kr |
31/5 20:26:47 | 2 | 1.200 kr |
31/5 20:27:36 | 2 | 1.600 kr |
1/6 10:56:42 | 1 | 1.500 kr |
1/6 10:56:42 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
1/6 10:57:25 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson, signaturen Slas, svensk tecknare, mÃ¥lare och författare, född 1928 i Stockholm, död 2008.Läs mer om Stig Claesson Slas
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stig claesson slas stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35