ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6903091
*
nr 690 3091
Spegel
mahognyram, höjd: 44
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 18:05:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 13:12:20
1
100 kr
2/4 08:01:29
2
300 kr
3/4 14:51:40
3
250 kr
3/4 14:52:11
3
350 kr
3/4 22:27:02
2
500 kr
4/4 15:22:14
4
450 kr
4/4 15:22:41
4
550 kr
4/4 17:03:34
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 690 3091
Spegel
mahognyram, höjd: 44
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/4 13:12:20 | 1 | 100 kr |
| 2/4 08:01:29 | 2 | 300 kr |
| 3/4 14:51:40 | 3 | 250 kr |
| 3/4 14:52:11 | 3 | 350 kr |
| 3/4 22:27:02 | 2 | 500 kr |
| 4/4 15:22:14 | 4 | 450 kr |
| 4/4 15:22:41 | 4 | 550 kr |
| 4/4 17:03:34 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



