KONST / Litografier / Färglitografi 13464019
nr 1346 4019
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Kvinnor. Signerad, numrerad 116/360. Motivet: 27x39 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 september 2020
kl 18:11:04
100 kr
150 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman