KONST / Litografier / Färglitografi 14687165
nr 1468 7165
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, numrerad 207/260, hus. Färglitografi, bildmått: 31x47cm, yttermått inklusive ram: 55x69 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 18:13:19
18/5 09:15:12
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman
Lis Husberg (f. 1920)