ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7821514
*
nr 782 1514
Spegel
nutida, 127x107
Kondition: slitage
Utrop:
700 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 18:22:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 19:40:06
1
150 kr
4/10 11:08:03
2
500 kr
4/10 21:42:38
3
300 kr
7/10 13:37:34
4
500 kr
7/10 13:37:54
4
600 kr
8/10 15:29:36
5
1.200 kr
8/10 16:06:37
6
1.000 kr
8/10 16:07:04
6
1.200 kr
8/10 16:07:31
6
1.300 kr
8/10 16:12:04
5
2.000 kr
8/10 16:18:49
6
1.800 kr
8/10 16:20:04
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 782 1514
Spegel
nutida, 127x107
Kondition: slitage
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/10 19:40:06 | 1 | 150 kr |
| 4/10 11:08:03 | 2 | 500 kr |
| 4/10 21:42:38 | 3 | 300 kr |
| 7/10 13:37:34 | 4 | 500 kr |
| 7/10 13:37:54 | 4 | 600 kr |
| 8/10 15:29:36 | 5 | 1.200 kr |
| 8/10 16:06:37 | 6 | 1.000 kr |
| 8/10 16:07:04 | 6 | 1.200 kr |
| 8/10 16:07:31 | 6 | 1.300 kr |
| 8/10 16:12:04 | 5 | 2.000 kr |
| 8/10 16:18:49 | 6 | 1.800 kr |
| 8/10 16:20:04 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



