Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15889053



*

nr 1588 9053


Jean-Luc GuinAmant

(f. 1951), Kanada


Jean-Luc GuinAmant (b. 1951), Kanada. Signed, mixed media. Sheet: 34x23cm, outer dimensions including frame: 42x32cm,


MIXED MEDIA, Signerad, blandteknik. Bladets mått: 34x23cm, yttermått inklusive ram: 42x32cm


Jean-Luc GuinAmant, artist born 1951.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday December 18 2023
at 20:01:17


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/12 12:48:29 1      100 kr
18/12 18:09:04 2      200 kr
18/12 19:56:17 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Jean-Luc GuinAmant

Jean-Luc GuinAmant, artist born 1951.

Read more about Jean-Luc GuinAmant
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jean-luc guinamant kanada svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr