KONST / Oljemålningar / Oljemålning 6035310

nr 603 5310

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Oljemålning, Bengt Lindström (1925-2008) 'Figurkomposition' Sign. Daterad: 27/10/88, 57x76 (Med äkthetsbevis)

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

måndag 5 oktober 2009

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström