KONST / Oljemålningar / Oljemålning 6035310
nr 603 5310
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Oljemålning, Bengt Lindström (1925-2008) 'Figurkomposition' Sign. Daterad: 27/10/88, 57x76 (Med äkthetsbevis)
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
måndag 5 oktober 2009
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström