KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15597286
*
nr 1559 7286
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, 13x17 cm, yttermått inklusive ram: 16x21 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 18:16:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 23:59:18
1
100 kr
28/8 13:34:59
2
350 kr
28/8 13:43:33
1
200 kr
28/8 13:43:33
2
250 kr (Budbetjänt)
28/8 13:43:38
1
300 kr
28/8 13:43:38
2
350 kr (Budbetjänt)
28/8 13:43:46
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerad vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1559 7286
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, 13x17 cm, yttermått inklusive ram: 16x21 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/8 23:59:18 | 1 | 100 kr |
| 28/8 13:34:59 | 2 | 350 kr |
| 28/8 13:43:33 | 1 | 200 kr |
| 28/8 13:43:33 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 28/8 13:43:38 | 1 | 300 kr |
| 28/8 13:43:38 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 28/8 13:43:46 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerad vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22



