KONST / Litografier / Litografi 9884015
nr 988 4015
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Litografi, Göran Brunius (1911-2005), koltrast, 42/310, signerad, motivet: 25x19
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 oktober 2015
kl 18:50:02
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
19 okt
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius