KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197315
nr 1619 7315
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1938, "Stilleben". Olja på pannå, 47x60 cm, yttermått inklusive ram: 59x72 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:10:57
450 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson