ART / Oil paintings / Oil painting 16991037
nr 1699 1037
OIL PAINTING
Jean-Frédéric Schall (efter). Motiv från Mauritius efter Jacques Henri Bernardin de Saint-Pierres bok 'Paul et Virginie'. No signature. Oil on canvas, 50x60 cm, outer dimensions including frame: 61x71 cm,
Jean-Frédéric Schall (tillskriven). 1700-/1800-tal. Motiv från Mauritius efter Jacques Henri Bernardin de Saint-Pierres bok "Paul et Virginie". Ej signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
4000
SEK 3200
Monday May 5 2025
at 20:25:34
28/4 23:34:14
3.000 kr
29/4 19:15:11