KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13348070
*
nr 1334 8070
Bertil Wahlberg
(1923-1980), Sverige
Oljemålning, Skärgård, Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
Bertil Wahlberg, svensk svensk målare, tecknare och grafiker född 1923, död 1980 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 20:28:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 10:19:49
1
200 kr
19/6 00:17:12
2
Vinnande bud
19/6 11:03:38
1
450 kr
19/6 11:03:38
2
500 kr (Budbetjänt)
19/6 11:04:30
1
600 kr
19/6 11:04:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bertil Wahlberg
Bertil Wahlberg, svensk svensk målare, tecknare och grafiker född 1923, död 1980 .
Läs mer om Bertil Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil wahlberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Bertil Wahlberg
Bertil Wahlberg, svensk svensk målare, tecknare och grafiker född 1923, död 1980 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bertil Wahlberg
nr 1334 8070
Bertil Wahlberg
(1923-1980), Sverige
Oljemålning, Skärgård, Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
Bertil Wahlberg, svensk svensk målare, tecknare och grafiker född 1923, död 1980 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/6 10:19:49 | 1 | 200 kr |
| 19/6 00:17:12 | 2 | Vinnande bud |
| 19/6 11:03:38 | 1 | 450 kr |
| 19/6 11:03:38 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 19/6 11:04:30 | 1 | 600 kr |
| 19/6 11:04:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bertil Wahlberg
Bertil Wahlberg, svensk svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1923, död 1980 .Läs mer om Bertil Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil wahlberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



