GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14024207
*
nr 1402 4207
Vas
Keramik, Glory, 1940-tal. Höjd: 17 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:53:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 10:27:48
1
300 kr
3/6 21:25:48
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glory keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Ã…fors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:08
-
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:55
-
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:09
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:45
*
Vas
nr 1402 4207
Vas
Keramik, Glory, 1940-tal. Höjd: 17 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 10:27:48 | 1 | 300 kr |
| 3/6 21:25:48 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glory keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Ã…fors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:08 -
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:55 -
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:08 -
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:09 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:45



