Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 2437480



*

nr 243 7480


Ljusstakar

1 par, nysilver


Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 maj 2003
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/5 08:52:52 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:57




Ladda ner broschyr