GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fruktservis 6507198
*
nr 650 7198
Fruktservis
Keramik, 7 del
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2010
kl 19:16:01
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:49
*
Fruktservis
nr 650 7198
Fruktservis
Keramik, 7 del
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2010 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24 -
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:49



