KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229063
nr 1622 9063
Arne Tegelman
(1907-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, segelbåt på hav. Olja på duk, 63x75 cm, yttermått inklusive ram: 74x87 cm
Arne Tegelman, svensk bildkonstnär född 1907, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 maj 2024
kl 20:43:03
22/5 22:10:04
500 kr
27/5 18:00:36