![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5257413
*
nr 525 7413
Spegel
Italien, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2008
kl 16:57:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 20:23:54
1
100 kr
14/5 22:44:30
2
150 kr
16/5 16:01:34
3
300 kr
16/5 19:39:31
2
250 kr
16/5 19:40:59
2
350 kr
18/5 21:22:11
4
400 kr
19/5 10:58:34
5
600 kr
19/5 14:50:59
4
500 kr
19/5 14:52:24
4
650 kr
19/5 15:22:13
6
Vinnande bud
19/5 15:26:36
4
800 kr
19/5 15:34:38
4
900 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 525 7413
Spegel
Italien, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 20:23:54 | 1 | 100 kr |
14/5 22:44:30 | 2 | 150 kr |
16/5 16:01:34 | 3 | 300 kr |
16/5 19:39:31 | 2 | 250 kr |
16/5 19:40:59 | 2 | 350 kr |
18/5 21:22:11 | 4 | 400 kr |
19/5 10:58:34 | 5 | 600 kr |
19/5 14:50:59 | 4 | 500 kr |
19/5 14:52:24 | 4 | 650 kr |
19/5 15:22:13 | 6 | Vinnande bud |
19/5 15:26:36 | 4 | 800 kr |
19/5 15:34:38 | 4 | 900 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk spegel speglar sydeuropa
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23