KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 7336515

nr 733 6515

Ã…ke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Kolteckning, Åke Nothberg (1891-1973), Vy, 1970, motivets mått: 26 x 33

Kondition: Passpartout med fuktskador

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

Utrop:

300 kr

måndag 9 januari 2012
kl 17:17:33

Ã…ke Nothberg

Läs mer om Ã…ke Nothberg