![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografier 11885532
*
nr 1188 5532
Litografier
4 st, Horto van Houtteano, Hankolorerade, Flora, 1800-tal, Motivet: 23x15
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2018
kl 18:07:29
- Läs mer...
Flora Danica
Flora Danica är en porslinsservis, ursprungligen tillverkad vid Kunglig Dansk 1790-1803 på beställning av kronprins Fredrik. Servisen är dekorerad med bilder av danska växter hämtade ur planschverket Icones floræ danicæ.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flora hankolorerade horto van houtteano litografier
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11
*
Litografier
nr 1188 5532
Litografier
4 st, Horto van Houtteano, Hankolorerade, Flora, 1800-tal, Motivet: 23x15
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2018 |
- Läs mer...
Flora Danica
Flora Danica är en porslinsservis, ursprungligen tillverkad vid Kunglig Dansk 1790-1803 på beställning av kronprins Fredrik. Servisen är dekorerad med bilder av danska växter hämtade ur planschverket Icones floræ danicæ.
Flora Danica är en porslinsservis, ursprungligen tillverkad vid Kunglig Dansk 1790-1803 på beställning av kronprins Fredrik. Servisen är dekorerad med bilder av danska växter hämtade ur planschverket Icones floræ danicæ.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flora hankolorerade horto van houtteano litografier
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11