KONST / Ramar / Ram 4253609
*
nr 425 3609
Ram
med tryck, innermått 41x33, 5
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 16:37:10
1
500 kr
28/8 11:05:28
2
450 kr
28/8 11:06:00
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar tryck
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:19
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:53
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:33
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 425 3609
Ram
med tryck, innermått 41x33, 5
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 16:37:10 | 1 | 500 kr |
| 28/8 11:05:28 | 2 | 450 kr |
| 28/8 11:06:00 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar tryck
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:19
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:53 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:33 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:41



