ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2073082
*
nr 207 3082
Spegel
Björk, H.115
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 13:59:33
1
100 kr
16/1 21:45:41
2
150 kr
16/1 22:56:25
1
200 kr
19/1 13:58:08
2
250 kr
19/1 18:22:00
1
300 kr
20/1 10:36:09
3
500 kr
20/1 10:44:02
1
400 kr
20/1 10:44:34
1
450 kr
20/1 10:45:07
1
500 kr
20/1 10:45:45
1
550 kr
20/1 15:37:29
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 207 3082
Spegel
Björk, H.115
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/1 13:59:33 | 1 | 100 kr |
| 16/1 21:45:41 | 2 | 150 kr |
| 16/1 22:56:25 | 1 | 200 kr |
| 19/1 13:58:08 | 2 | 250 kr |
| 19/1 18:22:00 | 1 | 300 kr |
| 20/1 10:36:09 | 3 | 500 kr |
| 20/1 10:44:02 | 1 | 400 kr |
| 20/1 10:44:34 | 1 | 450 kr |
| 20/1 10:45:07 | 1 | 500 kr |
| 20/1 10:45:45 | 1 | 550 kr |
| 20/1 15:37:29 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



