ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1935250
*
nr 193 5250
Spegel
rokokostil, (sk), H.81
Utrop:
800 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 22:58:34
1
Vinnande bud
18/11 10:08:28
2
550 kr
18/11 14:01:22
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 193 5250
Spegel
rokokostil, (sk), H.81
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/11 22:58:34 | 1 | Vinnande bud |
| 18/11 10:08:28 | 2 | 550 kr |
| 18/11 14:01:22 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



