KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17511001

nr 1751 1001

Olof Hermelin

(1827-1913), Sverige

Signerad, daterad 1888, Monogramsignerad, akvarell, Katthammarsvik, Gotland, 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 42x61 cm

Olof Hermelin, född 1827, död 1913, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 15 december 2025
kl 19:18:31

Olof Hermelin

Läs mer om Olof Hermelin