GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 7528099
*
nr 752 8099
Golvvas
keramik, höjd: 41
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:30:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 10:10:44
1
150 kr
7/4 11:57:46
2
200 kr
9/4 13:42:17
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
*
Golvvas
nr 752 8099
Golvvas
keramik, höjd: 41
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/4 10:10:44 | 1 | 150 kr |
| 7/4 11:57:46 | 2 | 200 kr |
| 9/4 13:42:17 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24 -
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49



