ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5922267
*
nr 592 2267
Spegel
nyrokoko, höjd: 133
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2009
kl 17:56:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/7 21:13:28
1
800 kr
1/8 13:06:10
2
950 kr
3/8 10:23:37
3
950 kr
3/8 10:24:48
3
1.100 kr
3/8 10:25:11
3
1.100 kr
3/8 17:20:26
4
Vinnande bud
3/8 17:23:58
4
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 592 2267
Spegel
nyrokoko, höjd: 133
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/7 21:13:28 | 1 | 800 kr |
| 1/8 13:06:10 | 2 | 950 kr |
| 3/8 10:23:37 | 3 | 950 kr |
| 3/8 10:24:48 | 3 | 1.100 kr |
| 3/8 10:25:11 | 3 | 1.100 kr |
| 3/8 17:20:26 | 4 | Vinnande bud |
| 3/8 17:23:58 | 4 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



