KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13688750
nr 1368 8750
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, björkar. Motivet: 17x12cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 14 december 2020
kl 19:25:36
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
3.600 kr
3.800 kr
4.000 kr
4.200 kr
- Klassiska
14 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman