KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8737635
nr 873 7635
Ossian Elgström
(1883-1950), Sverige
Etsning, Ossian Elgström (1883-1950), signerad. 1930, 'På vår flyttning i Lappland', 2/10, motivet: 30x21
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 februari 2014
kl 19:13:12
Ossian Elgström
Läs mer om Ossian Elgström