KONST / Litografier / Färglitografi 10975089
nr 1097 5089
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Färglitografi, Roland Kempe (1907-1991), Kvinna med äpple, signerad, 145/200, motivet: 82x74
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 mars 2017
kl 19:20:51
25/2 20:10:00
20 mar
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe