![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 12044621
*
nr 1204 4621
Ljusstakar
ett par, Pläter, 1800-tal. Höjd: 23
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 20:51:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 12:59:08
1
100 kr
15/9 16:08:19
2
150 kr
17/9 13:35:54
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
7086 Golvljusstake
Nysilver, fem ljusarmar. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:48
-
6328 Ljusstakar
Ett par, Bersbo, Oscars + Oscarsgruvan 1987, malm...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:22
-
7013 Ljusstakar
Ett par, silver, 1800-tal, fylld fot, höjd, 16,5
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:14
-
6026 Ljusstake
silver, otydliga stämplar. Höjd: 26 cm. Vikt: 220g
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:21
*
Ljusstakar
nr 1204 4621
Ljusstakar
ett par, Pläter, 1800-tal. Höjd: 23
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 12:59:08 | 1 | 100 kr |
15/9 16:08:19 | 2 | 150 kr |
17/9 13:35:54 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
7086 Golvljusstake
Nysilver, fem ljusarmar. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:48 -
6328 Ljusstakar
Ett par, Bersbo, Oscars + Oscarsgruvan 1987, malm...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:22 -
7013 Ljusstakar
Ett par, silver, 1800-tal, fylld fot, höjd, 16,5
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:14
-
6026 Ljusstake
silver, otydliga stämplar. Höjd: 26 cm. Vikt: 220g
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:21