![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11796297
*
nr 1179 6297
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, 1983,3/90, motivet: 12x11
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 18:13:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 19:49:18
1
Vinnande bud
22/4 21:07:01
2
500 kr
22/4 21:07:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla fries
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:54
*
Ulla Fries
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Läs om budbetjänten
nr 1179 6297
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, 1983,3/90, motivet: 12x11
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 19:49:18 | 1 | Vinnande bud |
22/4 21:07:01 | 2 | 500 kr |
22/4 21:07:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla fries
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:54