KONST / Litografier / Färglitografi 13835055
nr 1383 5055
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Signerad ej numrerad, med dedikation. Motivet: 44x60, yttermått inklusive ram: 62x78 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 mars 2021
kl 18:26:51
7/3 11:39:19
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund