KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14688499
nr 1468 8499
Pär Lindblad
(1907-1981), Sverige
Pastell, Sittande flicka. Signerad, 47x37, yttermått inklusive ram: 66x57 cm
Pär Lindblad, svensk bildkonstnär och skulptör född 1907, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:33:45
100 kr
400 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
Pär Lindblad
Läs mer om Pär Lindblad