![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Ask 7256671
*
nr 725 6671
Ask
för frimärken, metall. , längd: 9, 5
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2011
kl 17:14:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 11:58:03
1
1.000 kr
13/11 23:45:15
2
750 kr
13/11 23:45:46
2
900 kr
13/11 23:46:20
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask filateli frimärken metall
-
7042 Drinkset
8 delar, 6 st glas + glasflaska, skål i nysilver. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10
-
6008 Konstglas
3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
6088 Svepask
1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43
*
Ask
nr 725 6671
Ask
för frimärken, metall. , längd: 9, 5
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 11:58:03 | 1 | 1.000 kr |
13/11 23:45:15 | 2 | 750 kr |
13/11 23:45:46 | 2 | 900 kr |
13/11 23:46:20 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask filateli frimärken metall
-
7042 Drinkset
8 delar, 6 st glas + glasflaska, skål i nysilver. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10 -
6008 Konstglas
3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07 -
6088 Svepask
1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43