KONST / Litografier / Litografier 6833521
*
nr 683 3521
Harald Wiberg
(1908-1986), Sverige
Litografier, 2 st, Harald Wiberg (1908-1986), 17/350, 44x51, "Torparen med ko" + "På hemväg"
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 februari 2011
kl 19:40:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 14:09:52
1
100 kr
26/2 20:25:44
2
150 kr
26/2 20:40:46
1
250 kr
26/2 20:50:13
3
500 kr
27/2 12:45:17
1
400 kr
27/2 12:46:39
1
500 kr
27/2 12:48:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harald Wiberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald wiberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6421 Teckningar
3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:57
*
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harald Wiberg
nr 683 3521
Harald Wiberg
(1908-1986), Sverige
Litografier, 2 st, Harald Wiberg (1908-1986), 17/350, 44x51, "Torparen med ko" + "På hemväg"
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 14:09:52 | 1 | 100 kr |
26/2 20:25:44 | 2 | 150 kr |
26/2 20:40:46 | 1 | 250 kr |
26/2 20:50:13 | 3 | 500 kr |
27/2 12:45:17 | 1 | 400 kr |
27/2 12:46:39 | 1 | 500 kr |
27/2 12:48:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, SmÃ¥land, död 1986, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Harald Wiberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald wiberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6421 Teckningar
3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:57