KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835052
*
nr 1383 5052
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 18:22:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 18:15:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskrift a tergo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppfodrad på pannå
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
*
Carl Anton
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
nr 1383 5052
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 18:15:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskrift a tergo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppfodrad på pannå
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20