![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912084
*
nr 1491 2084
Oljemålning
Adolf Jansson. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 31x42 cm
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 19:41:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 17:13:35
1
100 kr
26/9 18:34:35
2
Vinnande bud
26/9 19:06:51
1
200 kr
26/9 19:06:51
2
250 kr (Budbetjänt)
26/9 19:36:38
1
300 kr
26/9 19:36:38
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
26 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adolf jansson motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1491 2084
Oljemålning
Adolf Jansson. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 31x42 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 17:13:35 | 1 | 100 kr |
26/9 18:34:35 | 2 | Vinnande bud |
26/9 19:06:51 | 1 | 200 kr |
26/9 19:06:51 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:36:38 | 1 | 300 kr |
26/9 19:36:38 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
26 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...![](/tema/themes/{46902E4A-3EC4-46E6-AD50-AD69D623E9D9}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adolf jansson motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43