![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8203388
*
nr 820 3388
Spegel
Sengustaviansk, omarbetad, , höjd: 66
Kondition: skador
Utrop:
700 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2013
kl 18:28:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 13:48:27
1
300 kr
13/4 16:40:00
2
1.200 kr
15/4 18:15:22
3
400 kr
15/4 18:16:10
4
500 kr
15/4 18:16:55
5
700 kr
15/4 18:17:24
5
1.000 kr
15/4 18:17:59
5
Vinnande bud
15/4 18:23:57
6
1.400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: omarbetad sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
Kondition: skador
nr 820 3388
Spegel
Sengustaviansk, omarbetad, , höjd: 66
Kondition: skador
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 13:48:27 | 1 | 300 kr |
13/4 16:40:00 | 2 | 1.200 kr |
15/4 18:15:22 | 3 | 400 kr |
15/4 18:16:10 | 4 | 500 kr |
15/4 18:16:55 | 5 | 700 kr |
15/4 18:17:24 | 5 | 1.000 kr |
15/4 18:17:59 | 5 | Vinnande bud |
15/4 18:23:57 | 6 | 1.400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: omarbetad sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35