KONST / Litografier / Färglitografi 16353143
nr 1635 3143
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 161/200. Färglitografi. Bladets mått: 74x55 cm, yttermått inklusive ram: 83x63 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 12 augusti 2024
kl 19:03:36
11/8 21:40:41
1.000 kr
12/8 18:54:03
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström