KONST / Litografier / Färglitografi 9166343
nr 916 6343
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Eskimåkvinnan Tutku, 106/160, signerad, 54x41
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 oktober 2014
kl 20:41:29
6/10 18:54:55
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman