KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13385496
*
nr 1338 5496
Skulptur
Keramik, Nittsjö. Längd: 22cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 20:38:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/7 17:19:28
1
100 kr
27/7 20:33:40
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk nittsjö skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:23
-
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:34
-
1014 Skulptur
Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. "Violon", ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:02
-
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:46
-
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:51
-
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37
*
Skulptur
nr 1338 5496
Skulptur
Keramik, Nittsjö. Längd: 22cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/7 17:19:28 | 1 | 100 kr |
27/7 20:33:40 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk nittsjö skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:23 -
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:34 -
1014 Skulptur
Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. "Violon", ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:02
-
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:46 -
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:51 -
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37