KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14676330
*
nr 1467 6330
Jan Rhodin
(f. 1938), Sverige
Signerad, fåglar. Akvarell, bildmått: 34x48cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
Jan Rhodin, svensk bildkonstnär född i Flen 1938.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 20:05:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 16:58:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 34x48cm djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar jan rhodin sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Jan Rhodin
Jan Rhodin, svensk bildkonstnär född i Flen 1938.
nr 1467 6330
Jan Rhodin
(f. 1938), Sverige
Signerad, fåglar. Akvarell, bildmått: 34x48cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
Jan Rhodin, svensk bildkonstnär född i Flen 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 16:58:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 34x48cm djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar jan rhodin sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54