![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13095609
*
nr 1309 5609
Vas
+ skål, 1950-tal, Gefle. Höjd: 6-20cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 18:35:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 22:25:47
1
100 kr
22/2 17:56:51
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik skål svensk keramik svenska keramiker vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:16
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
6416 Skål
+ vas, blåglaserat, signerat "CJ". Diameter: 14 cm..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:50
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:59
*
Vas
nr 1309 5609
Vas
+ skål, 1950-tal, Gefle. Höjd: 6-20cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 22:25:47 | 1 | 100 kr |
22/2 17:56:51 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik skål svensk keramik svenska keramiker vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:16 -
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
6416 Skål
+ vas, blåglaserat, signerat "CJ". Diameter: 14 cm..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:50 -
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:59