KONST / Litografier / Serigrafier 11277446
*
nr 1127 7446
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 6 st, i mapp, Lars Norrman (1915-1979), "På höga höjder", bladets mått: 55x75
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2017
kl 19:38:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 10:55:01
1
Vinnande bud
4/9 09:42:41
2
250 kr
4/9 09:42:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i mapp lars norrman litografier serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:00
-
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 1127 7446
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 6 st, i mapp, Lars Norrman (1915-1979), "På höga höjder", bladets mått: 55x75
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 10:55:01 | 1 | Vinnande bud |
4/9 09:42:41 | 2 | 250 kr |
4/9 09:42:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i mapp lars norrman litografier serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:00 -
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:46