ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14855395
*
nr 1485 5395
Spegel
1940-tal, 66x40 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2022
kl 18:34:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 23:18:07
1
100 kr
27/8 07:57:58
2
150 kr
27/8 14:44:53
1
200 kr
27/8 15:51:01
3
250 kr
27/8 22:01:28
4
300 kr
28/8 07:31:11
5
500 kr
28/8 21:02:35
4
400 kr
28/8 21:02:35
5
450 kr (Budbetjänt)
29/8 17:32:12
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1485 5395
Spegel
1940-tal, 66x40 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/8 23:18:07 | 1 | 100 kr |
27/8 07:57:58 | 2 | 150 kr |
27/8 14:44:53 | 1 | 200 kr |
27/8 15:51:01 | 3 | 250 kr |
27/8 22:01:28 | 4 | 300 kr |
28/8 07:31:11 | 5 | 500 kr |
28/8 21:02:35 | 4 | 400 kr |
28/8 21:02:35 | 5 | 450 kr (Budbetjänt) |
29/8 17:32:12 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23