![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 10515151
*
nr 1051 5151
James Pauli
(1857-1934)
Litografi, James Pauli (1857-1934), Riddarhuset, motivet: 25x38
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 20:14:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 07:43:34
1
100 kr
22/8 20:07:31
2
Vinnande bud
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan grafik james pauli litografi litografier riddarhuset stockholmiana stockholmsmotiv
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
*
James Pauli
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 1051 5151
James Pauli
(1857-1934)
Litografi, James Pauli (1857-1934), Riddarhuset, motivet: 25x38
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 07:43:34 | 1 | 100 kr |
22/8 20:07:31 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...![](/tema/themes/{7C58AAF4-4CF2-4A87-902D-D517CAA4974E}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholmsmotiv
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan grafik james pauli litografi litografier riddarhuset stockholmiana stockholmsmotiv
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47