KONST / Litografier / Färglitografi 15482020
nr 1548 2020
Ann Makander
(f. 1954), Sverige
"Cinnober". Signerad, numrerad 6/200, daterad 2003. Färglitografi, bildmått: 30x38 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Ann Makander, svensk målare och grafiker född i Malmö 1954.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:35:42
300 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer