KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16292011
nr 1629 2011
Margareta Hyltén-Cavallius
(1917-2009), Sverige
"Baalbek, Libanon". Signerad, daterad -73m. Akvarell, bildmått: ca 8x8 cm, yttermått inklusive ram: 19,5x19,5 cm
Margareta Hyltén-Cavallius, svensk målare född i Halmstad 1917, död 2009.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:48:17
300 kr
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Margareta Hyltén-Cavallius
Läs mer om Margareta Hyltén-Cavallius