KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14555537
nr 1455 5537
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -27. Olja på pannå, Bildmått: 20x14 cm, yttermått inklusive ram: 32x23 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 mars 2022
kl 19:18:47
16/3 11:18:02
John Broberg
Läs mer om John Broberg